Wholesale Trader of a wide range of products which include 73mmx150mm printed tin can, christmas tin can 73x150mm, 83x83mm golden tin can, matcha powder tin can 73x49mm, decorative tin cans and packaging tin cans.
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Usage/Application | Sweet/Bakery/Dry Fruits |
| Pattern | Printed |
| Material | metal |
| Cap Type | Press Fit |
| Capacity | 250 g |
| Size | 150mm |
| Surface Finish | Round |
| Printing Type | Printed |
| Feature | Airtight |
| Diameter | 73mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishing | Cylindrical |
Minimum order quantity: 98 Piece
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Usage | Sweet/Bakery/Dry Fruits |
| Cap Type | Slip Lid |
| Capacity | 250GRM |
| Material | Metal |
| Container Weight | 250 g |
| Thickness | 0.18mm |
| Storing Material | Aerosol |
| Diameter | 73 mm |
| Height | 150 mm |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 98 Piece
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Rubber Lid |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Metal |
| Container Weight | 200 g |
| Thickness | 0.18mm |
| Diameter | 83 mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Rubber Lid |
| Capacity | 30ml |
| Material | Metal |
| Container Weight | 30g |
| Thickness | 0.18 |
| Diameter | 73 mm |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Rubber Lid |
| Capacity | 150 ml |
| Material | Metal |
| Container Weight | 250 g |
| Thickness | 0.18mm |
| Diameter | 73 mm |
| Height | 150 mm |
Minimum order quantity: 98 Piece
₹ 27 / Piece Get Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Rubber Lid |
| Capacity | 150 ml |
| Material | Metal |
| Weight | 250 g |
| Container Weight | 200 g |
| Thickness | 0.18mm |
| Diameter | 73 mm |
| Height | 150 mm |
Minimum order quantity: 98 Piece
₹ 39 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Inner Lid |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Metal |
| Container Weight | 100 g |
| Thickness | 0.18mm |
| Diameter | 83 mm |
| Height | 100 mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 240 / Piece Get Latest Price
| Material | Kappa Board |
| Paper Type | Kappa 350 GSM |
| Capacity | 1 Kg |
| Included Contents | Dry Fruits & Nuts |
| Size (H x L x G) | 10*6.5*9.5 Inches |
| Container Type | Gift Set |
| Printing | Printed |
| Content Type | Packaging Only |
| Handle Type | Rope Handle |
| Design Element | Printed/Patterned |
| Load Capacity | 300gram |
| Occasion | Festive (General) |
| Use/Application | Gifting |
| Design/Pattern | Printed |
| Printing Color | Multi Color |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Hamper Bag / jar bags
Usage : These jar bags can be carried around, which includes packaged goods and muffins/brownies, cookies, dry fruits anything that you want to carry. These hamper bags are strong and easy to handle. These boxes are made of special quality paper that keeps anything packed inside them fresh as the lids are air tight. The boxes are durable, and the cardboard used to make them is is two layers thick, comes with a handle to make it carry friendly. This box can be taken with or without jars.
Color: Blue & White
Size: 10*6.5*9.5 Inches
Material: Kappa
NOTE - For the ease of delivery and to ensure the product is not damaged, Some paper / laser products are delivered unfolded/flat for the customers. please contact the team if you face any issue while folding them.
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Material | Kappa Board |
| Bag Style | gifting bag |
| Included Contents | Dry Fruits & Nuts |
| Printing Type | kappa board print |
| Container Type | Gift Set |
| Capacity | 200GM X 3 |
| Content Type | Packaging Only |
| Closure Type | CLIP |
| Design Element | Printed/Patterned |
| Handle Type | HAMPER BAG |
| Occasion | Festive (General) |
| Pattern | TRANGEL |
| Bag Color | Multicolor |
| Print Coverage | All Over |
| Usage | Corporate Gift |
| Color | Brown |
| Size/Dimension | (10x6.5x9.5 Inches) |
| Is It Eco Friendly | Eco Friendly |
| Usage/Application | DIWALI /FASTIVES |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Piece
Hamper Bag / jar bags
Usage : These jar bags can be carried around, which includes packaged goods and muffins/brownies, cookies, dry fruits anything that you want to carry. These hamper bags are strong and easy to handle. These boxes are made of special quality paper that keeps anything packed inside them fresh as the lids are air tight. The boxes are durable, and the cardboard used to make them is is two layers thick, comes with a handle to make it carry friendly. This box can be taken with or without jars.
Color: MULTU LOTUS
Size: 10*6.5*9.5 Inches
Material: Kappa
NOTE - For the ease of delivery and to ensure the product is not damaged, Some paper / laser products are delivered unfolded/flat for the customers. please contact the team if you face any issue while folding them.
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Rubber Lid |
| Capacity | 200gm |
| Material | Metal |
| Container Weight | 200 g |
| Thickness | 0.18mm |
| Diameter | 83 mm |
| Height | 100 mm |
Minimum order quantity: 98 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Inner Lid |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Metal |
| Container Weight | 100 g |
| Thickness | 0.18mm |
| Diameter | 83 mm |
| Height | 100 mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50ml |
| Shape | Matki |
| Material | Metal |
| Container Diameter | 58 |
| Container Height | 38 |
| Lid Type | Slip on lid |
| Dimension | 58x38mm |
| Finish | round |
| Color | Copper gold |
| Design Type | plain |
| Pattern | plain |
| Thickness | 0.18mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 27 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Rubber lid |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Metal |
| Weight | 200 g |
| Container Weight | 100 g |
| Thickness | 0.18 |
| Diameter | 83 mm |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | rubber lid |
| Capacity | 30ml |
| Material | Metal |
| Weight | 30gram |
| Thickness | 0.18mm |
| Diameter | 65 mm |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | rubber lid |
| Capacity | 150 ml |
| Material | Tin |
| Weight | 250 g |
| Thickness | 0.18mm |
| Diameter | 73 mm |
| Height | 150 mm |
| Color | Green |
Minimum order quantity: 98 Piece
₹ 27 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Press-On |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Metal |
| Container Weight | 50 g |
| Thickness | 0.18 |
| Color | Green |
Minimum order quantity: 100 Piece
MOHIT RANA (Owner)
Dunzin India
Plot No 29/2, Sahibabd, Up Boder
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India