Prominent & Leading Wholesale Trader from Ghaziabad, we offer beautiful printed hamper box (7x3.5x7 inches), multipurpose hamper box (7.25x7.25x11.5 inches), 73mmx150mm round tin can rose gold, room hamper box with handle (12x10x5 inches), beautiful mdf hamper with 3 printed tins (14x10x3.5 inches) and floral box with handle & transparent (12x12x5 inches).
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Included Contents | Chocolates & Sweets |
| Container Type | hamper |
| Material | Paper |
| Usage/Application | gift hamper |
| Color | Golden |
| Content Type | Packaging Only |
| Design Element | Printed/Patterned |
| Occasion | Festival |
| Thickness | 120gsm |
| Brand | dunzin |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Included Contents | Chocolates & Sweets, Dry Fruits & Nuts |
| Container Type | Box |
| Material | Paper |
| Usage/Application | gift hamper |
| Color | Golden |
| Content Type | Packaging Only |
| Design Element | Printed/Patterned |
| Occasion | Festival |
| Thickness | 120gsm |
| Brand | dunzin |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 Gram |
| Usage/Application | Gifting |
| Tinplate Thickness | 0.18mm |
| Food Grade | Yes |
| Pack Contain | 6 Piece |
| Closure Type | Airtight Lid |
| Usage | Tea Coffee |
| Print Type | Plain |
| Size | 73x150mm |
| Surface Finish | Plain |
| Printing Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| Diameter | 73x150 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 98 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Included Contents | Decorative Items |
| Container Type | Box |
| Material | Paper |
| Usage/Application | gift hamper |
| Color | Red |
| Content Type | Packaging Only |
| Design Element | Printed/Patterned |
| Occasion | Festival |
| Thickness | 120gsm |
| Brand | dunzin |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 460 / Piece Get Latest Price
| Box Capacity | 250 gms |
| Included Contents | Dry Fruits & Nuts |
| Capacity | 500 g |
| Container Type | Gift Set |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Material | MDF |
| Usage/Application | open hampers |
| Color | Golden |
| Content Type | Packaging Only |
| Shape | Square |
| Design Element | Printed/Patterned |
| Usage | Gifting |
| Occasion | Festival |
| Lid Type | Transparent Lid |
| Customizable | No |
| Thickness | 120gsm |
| Brand | dunzin |
| Colour | Multi color |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Container Type | Gift Set |
| Material | Cardboard |
| Usage/Application | gifting |
| Shape | Square |
| Theme | Royal |
| Color | Golden |
| Occasion | Festival |
| Thickness | 120gsm |
| Brand | dunzin |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 290 / Piece Get Latest Price
| Thickness | no |
| Box Type | Window Box |
| Usage | Gift Packing |
| Capacity | 100 gm |
| Shape | Rectangle |
| Dimensions | (12*5*4 inches) |
| Lid Type | Removable Lid |
| Pattern | Printed |
| Transparency | Transparent |
| Material Grade | Food Grade |
| Usage and Applications | Gift Packaging |
| Color | Transparent |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 570 / Piece Get Latest Price
| Box Style | mdf box |
| Box Capacity | 250 gms |
| Material | MDF |
| Capacity | 500 g |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Shape | Square |
| Usage | Wedding Return Gift |
| Internal Configuration | 4 Jar Slots |
| Lid Type | Solid Lid |
| Dimension (L*W*H) | 12*12*4 Inches |
| Customizable | Yes |
| Brand | dunzin |
| Colour | Light Blush |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 530 / Piece Get Latest Price
| Box Capacity | 250 gms |
| Capacity | 250 g |
| Number Of Compartments | 2 Compartments |
| Material | MDF |
| Usage/Application | open hampers |
| Color | Golden |
| Shape | Square |
| Usage | Gifting |
| Lid Type | Transparent Lid |
| Occasion | Festival |
| Thickness | 120gsm |
| Brand | dunzin |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
MOHIT RANA (Owner)
Dunzin India
Plot No 29/2, Sahibabd, Up Boder
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India