Wholesale Trader of a wide range of products which include 9.5x9.5x10.5 inches stylish room hamper box, 73x150mm round tin cans, 9.5x9.5x3.5 inches pichwai art mdf box with 4 printed salsa jars, pichwai art mdf box with 4 printed short salsa jars & 2 compartments with 16 cavity, pichwai art hamper box with 4 printed salsa jars & 8 cavity (14x10x4 inches) and beautiful mdf box with 4 short salsa jars & 9 cavity (13.5x9.5x5 inches).
₹ 88 / Piece Get Latest Price
| Included Contents | Chocolates & Sweets |
| Container Type | hamper |
| Material | MDF |
| Usage/Application | gift hamper |
| Color | Golden |
| Content Type | Packaging Only |
| Design Element | Printed/Patterned |
| Occasion | Festival |
| Thickness | 120gsm |
| Brand | dunzin |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Capacity | 250 gm |
| Cap Type | Press-On |
| Tinplate Thickness | 0.18mm |
| Food Grade | Yes |
| Material | Metal |
| Weight | 250 g |
| Container Weight | 250 g |
| Thickness | 0.18mm |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Gift & Crafts |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface | Glossy |
Minimum order quantity: 80 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Included Contents | Dry Fruits & Nuts |
| Container Type | hamper |
| Material | MDF |
| Usage/Application | gifting |
| Color | Golden |
| Content Type | Packaging Only |
| Design Element | Printed/Patterned |
| Occasion | Festival |
| Thickness | 120gsm |
| Brand | dunzin |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Capacity (Jars/Compartments) | 4 Jars/Sections |
| Box Capacity | 250 gms |
| Size (L x W x H) | 9.5x9.5x4inch |
| Material | MDF |
| Usage/Application | Dry Fruit Packaging |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Style/Finish | Printed Paper Wrap |
| Shape | Square |
| Dimension (L*W*H) | (9.5*9.5*3.5 inches) |
| Customizable | Yes |
| Brand | dunzin |
| Colour | Maroon |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 680 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Shape | Rectangular |
| Usage | Wedding Return Gift |
| Lid Type | Solid Lid |
| Dimension (L*W*H) | 18*11*4 Inches |
| Customizable | Yes |
| Brand | dunzin |
| Finish | Printed |
| Colour | Green Garden Theme |
| Food Grade | Yes |
| Box Capacity | 250 gms |
| Capacity | 500 g |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 570 / Piece Get Latest Price
| Capacity (Jars/Compartments) | 4 Jars/Sections |
| Box Capacity | 250 gms |
| Material | MDF |
| Capacity | 500 g |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Usage/Application | Dry Fruit Packaging |
| Shape | Square |
| Usage | Wedding Return Gift |
| Style/Finish | Printed Paper Wrap |
| Lid Type | Solid Lid |
| Dimension (L*W*H) | 14*10*4 Inches |
| Customizable | Yes |
| Brand | dunzin |
| Finish | Printed |
| Colour | Bright Marigold |
| Food Grade | Yes |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 780 / Piece Get Latest Price
| Capacity (Jars/Compartments) | 4 Jars/Sections |
| Box Capacity | 250 gms |
| Material | MDF |
| Capacity | 500 g |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Usage/Application | Dry Fruit Packaging |
| Shape | Square |
| Usage | Wedding Return Gift |
| Style/Finish | Printed Paper Wrap |
| Lid Type | Solid Lid |
| Dimension (L*W*H) | 13.5*9.5*5 Inches |
| Customizable | No |
| Brand | dunzin |
| Colour | Maroon & Teal sea |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 6 Compartments |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Packaging |
| Dimension (L*W*H) | (14*10*4 inches) |
| Customizable | No |
| Brand | dunzin |
| Colour | Beige And Gold MGI |
| Size(In Inches) | 14*10*4 |
| Color | cream |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Cardboard |
Minimum order quantity: 10 Piece
MOHIT RANA (Owner)
Dunzin India
Plot No 29/2, Sahibabd, Up Boder
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India